Межі історичного ареалу Львова погодили без депутатів

22 жовтня 2021 Львів
Share Button
Сьогодні, 22 жовтня, виконавчий комітет Львівської міськради погодив межі історичного ареалу Львова шістьма голосами «за».

Як повідомляє «Діло», межі були розроблені в складі проєктної документації історико-архітектурного опорного плану. Документ передбачає визначення меж та режимів використання зон охорони пам’яток історичної спадщини та включає 2311,95 га території. Це дозволить мерії більше впливати на забудову чи збереження споруд у історичному ареалі міста, зведених  у більшості випадків до 1939 року.

«Питання розглядалося на консультативній містобудівній раді, а також на консультативній раді в області. На минулій сесії Львівської міськради не вистачило шести голосів депутатів для погодження. Законодавець не вказує, який саме орган місцевого самоврядування має дати погодження. Це може бути прийнято як ухвалою сесії, так і рішенням виконавчого комітету», – наголосила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Відтак рішення підтримали шість членів виконкому. Ще троє – утримались. Зокрема, Артем Хмиз, який також є власником кількох ресторанів у центрі Львова, інформаційної агенції «Львівські новини», а його компанія перебудовує давній будинок на вул. Наливайка, 5 на 4-поверховий офіс.

Тепер документ має затвердити Міністерство культури України.

Нагадаємо, що погодити межі історичного ареалу Львова міськраду зобов’язав Верховний Суд навесні 2021 року.

7 жовтня депутати не підтримали погодження меж історичного ареалу Львова через конфлікт інтересів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі