Михайло Катрук

Михайло Катрук

економіст, співзасновник ГО «Доступне авто», інтернет-доктор політичних, економічних та філософських наук

Мікрорайон здорової людини

Share Button
Фото Михайло Катрук
Складається стійке враження, що львівська (та певно й багато інших) міська влада наніц забула як правильно проектувати та, головне, реалізовувати забудову нових мікрорайонів.

Ще більшою проблемою є те, що багато нових власників квартир просто не розуміють, як їх красиво обвели навколо пальця спритні ділки, продавши напівфабрикат замість авторської страви.

І поки штучне неуцтво чиновників не призвело до ще більш катастрофічних наслідків, я спробую «на пальцях» пояснити як має правильно плануватися мікрорайон здорової людини і в яких умовах мали би жити його мешканці.

Для початку слід вибрати доцільні з точки зору цілого міста чи хоча б району характеристики, поверховість та щільність забудови. Ключовим тут є саме доцільність, а не бажання забудовника, адже цей мікрорайон стане частинкою міста, регулярним споживачем інфраструктури та інженерних мереж, і покладатися на “та якось воно буде” категорично не можна – лише чіткі розрахунки.

Далі, слід спланувати правильне розміщення різних типів споруд по всій планованій території. Як би це не звучало парадоксально для деяких архітекторів, але дитячі садки, школи, поліклініки та інші громадські заклади не просто є обов’язковими, а їх ще й слід розміщувати рівномірно по всій території, але ближче до центру, а не в глибокому лісі біля урвища на непридатних для будівництва землях.

Іншим важливим аспектом при плануванні є звісно парки, сквери та інші елементи озеленення території. І це не лише елемент естетики, а й інколи мало не критично для здоров’я. Прихисток від спеки дає не асфальт, захист від вітрів та пилу дають не бетонні коробки. Це все дають дерева, кущі, та хоч би й трава.
І ось коли це все правильно враховано і затверджено, залишається зовсім дрібнички – виконкому видавати дозволи на будівництво лише згідно плану, а міській владі ретельно контролювати дотримання вимог і обіцянок.

Ніби ж не складно, правда?

Попри жартівливий настрій тексту, десь так все й має виглядати насправді (хоча може і ще краще).
І це не є моєю забаганкою чи маревом, а цілком реальними вимогами закону щодо відсотку забудови, наявності інфраструктури та розвитку мікрорайонів здорової людини.
А ось чи залишиться це мрією і лише красивими картинками, чи стане реальністю у Львові (чи вашому рідному місті) – залежить від вас.

Запам’ятайте – корупція любить тишу, тому не мовчіть, не бійтеся вимагати виконання законів, адже в цих мікрорайонах будете жити саме ви, а не чиновники, чиї маєтки і озеленені, і з майданчиками, і забудовані по нормам.

 
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі