Мінкульт збирається збільшити україномовний контент в інтернеті

17 липня 2021 Життя, Культура
Share Button
Ілюстративне фото
Кількість україномовного контенту хочуть збільшити настільки, щоб інформацію з будь-якого пошукового запиту в інтернеті можна було отримати українською мовою.

Про це повідомив перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв  телеканалу “Дом”.

“Коли ми шукаємо якийсь цікавий для нас фільм, наша мета — щоб першим висвітився фільм українською мовою або в українському дубляжі, або з українськими субтитрами”, — пояснив він.

Те ж саме стосується комп’ютерних ігор і програм — Карандєєв вважає, що вони мають дублюватися українською мовою або мати українські субтитри.

“Тому державним завданням є насичення інформаційного ринку українським продуктом такою мірою, щоби будь-який інформаційний запит українського користувача був задоволений українською мовою. Щоб бажання отримати інформацію, якою б вона не була, забезпечувалося наявністю цієї інформації українською мовою”, — додав представник Мінкульту.

Водночас держава не збирається вводити обмеження в інтернеті, адже це дорого і неефективно.

“Ми маємо розуміти, що інтернетсередовище живе за бізнесзаконами. Якщо буде попит з боку суспільства на продукт українською мовою, то і виробник, який використовує для поширення свого продукту інтернетсередовище, теж створюватиме свій інформаційний продукт українською мовою”, — зазначив Карандєєв.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі