Мінкульту не вдалось зупинити будівництво медцентру Козловського у центрі Львова

12 січня 2022, 14:46 Львів
Share Button
Фото: Nina Zakhozhenko, facebook.com/nino.mimino.7
Львівський окружний адміністративний суд скасував припис Міністерства культури про зупинення будівництва медичного центру на вулиці Раппапорта, 6 у Львові.

Замовником будівництва є ТОВ «Лемберг Медікал Центр», яке контролює бізнесмен та депутат Львівської обласної ради Григорій Козловський. На даний момент медцентр вже збудовано.

Про це повідомили Наші Гроші. Львів.

Припис про зупинення будівництва Міністерство культури винесло ще у червні 2020 року, але у вересні забудовник через суд призупинив його дію до вирішення справи по суті. Заборона на будівництво зі сторони Мінкульту була мотивована відсутністю погоджувальних документів від міністерства. Будівництво є у межах історичного ареалу Львова, які ще у 2005 році затвердив виконком, та буферній зоні Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відтак, необхідним є погодження Мінкульту.

Натомість юристи «Лемберг Медікал Центр» зазначили, що рішення виконкому не є достатнім для підтвердження меж історичного ареалу. Для цього повинен бути затверджений Історико-архітектурний опорний план (ІАОП), який  лише нещодавно передали на затвердження в Мінкульт.

Суддя Наталія Грень підтримала цей аргумент і визнала протиправним припис Міністерства культури. Вона також зазначила, що міністерство порушило порядок огляду об’єкта та винесло припис з порушенням процедури. Зокрема перевірка проводилась без розпорядчого документа, а також про неї та її результати  не повідомили забудовника та підрядника.

Рішення набуде законної сили через тридцять днів з моменту проголошення (29 січня), якщо Мінкульт не оскаржить його у апеляційному суді.

Попередні судові конфлікти

Будівництво на цій ділянці викликало також затяжний судовий конфлікт із Об`єднанням комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу.

На території, обмеженій вулицями Рапопорта, Базарна та Клепарівська з XIV століття по 1855 р. розташовувалось єврейське кладовище. Об’єднання євреїв намагалось отримати цю ділянку в оренду. І у 2018 році через суд зобов’язали міськраду надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою. Але ділянку в оренду передали «Лемберг Медікал Центр».

Об’єднання євреїв вважало, що використання цієї території суперечить генплану Львова, адже це землі історико-культурного призначення та історичного ареалу міста.

У листопаді 2021 року «Лемберг Медікал Центр» остаточно переміг у цій справі. Тоді Верховний Суд також послався на відсутність Історико-архітектурного опорного плану. Він зазначив, що саме внаслідок відсутності чітких, визначених меж історичного ареалу м. Львова неможливо встановити чи було порушення.

Про будівництво

Земельну ділянку ТОВ «Лемберг Медікал Центр» орендує з серпня 2019 року, а дозвіл на будівництво отримала у квітні 2020 року. Тривалий час власницею «Лемберг Медікал Центр» була Юлія Козловська, дружина депутата облради Григорія Козловського, який також був директором товариства. Згодом фірму перереєстрували на Євгена Лобова, а зараз фірма припинила діяльність.

Приміщення медичного центру у квітні 2021 року перереєстрували на однорічного сина Козловських ‒ Ярему. У вересні він здав медцентр в оренду на десять років ТОВ «Оксфорд Медікал Захід».

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі