Міноборони підписало контракт на постачання 75 одиниць БТР-4

18 березня 2021 Життя
Share Button
Фото: Defense Express
Керівництво Дивізіону бронетанкової техніки ДК "Укроборонпром" офіційно підтвердило підписання контракту з Міністерством оборони України з постачання 75 одиниць нових бронетранспортерів.

Відповідну інформацію днями оприлюднив в інтерв’ю SecurityTalks директор Дивізіону Євген Анфалов, як інформує Defense Express.

“Зараз вже підписаний контракт на постачання 75 БТР-4. В нас є завдання по цьому року”, – повідомив він.

При цьому він зауважив, що таке велике замовлення (без вказання конкретних термінів виконання) ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова” самотужки виконати не зможе, тому до роботи будуть залучені й інші бронетанкові заводи Концерну та привітні підприємства.

Фото: Defense Express

“Звісно, що такий об’єм тільки підприємство ХКБМ, яке є головним виконавцем, не може виконати. Ми плануємо долучити, зараз робота така ведеться, (це замовлення) будуть виконувати й “Житомирський бронетанковий завод” і “Київський бронетанковий завод” в частині зварювання корпусів та бойових модулів. Також залучаємо й “Лозівський ковальсько-механічний завод”, – відзначив представник Концерну.

“Тобто ми розуміємо які завдання перед нами стоять та докладаємо всі зусилля, щоб виконати їх строк”, – наголосив Євген Анфалов.

Нагадаємо, інформацію про майбутній масштабний контракт було анонсовано у грудні минулого року. Так, під час візиту на харківські підприємства гендиректора (на той момент новообраного) ДК “Укроборонпром” Юрія Гусєва про нове замовлення на БТР-4 розповів директор ХКБМ Яков Мормило.

На той момент він повідомив про замовлення 15 лінійних машин (а також однієї командирської та однієї ремонтної) для сухопутних підрозділів ЗСУ та 60 “морських” бронетранспортерів.

“Тобто 15 будуть лінійних бронетранспортерів виготовлені у 2021 році й 60 плаваючих бронетранспортерів”, – зауважив Яков Мормило.

Вже на початку лютого цього року харківське підприємство відвідав Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Фото: Defense Express

Під час візиту він (як повідомила прес-служба представника Уряду), зокрема, перевірив й стан готовности ХКБМ до виконання масштабного замовлення на виробництво нових БТР-4.

Варто додати, що новина про масштабну закупівлю “морської” версії БТР-4 Військово-морськими силами України з’явилася досить несподівано. Власне випробування дослідного зразка такої машини (яка навіть не має наразі власної назви й поки проходить як “звичайний” БТР-4Е попри певні відмінності) відбулися лише у грудні 2020 року.

Фото: Defense Express

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі