Міноборони планує підвищити грошове забезпечення військових на 30%

24 грудня 2020 Економіка
Share Button
Фото - ілюстративне
У Міністерстві оборони України повідомили про заплановане підвищення на 30% грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Як повідомляє UMP, підвищення відбудеться після запровадження нової системи грошового забезпечення військових, яка наразі розробляється (за так званим американським зразком).

“Планується, що нова система грошового забезпечення базуватиметься на виплатах за військове звання і вислугу років, що становитиме 70 відсотків від загального розміру. Решта – становитимуть надбавки стимулюючого та компенсаційного характеру (за службу в бойових частинах, на командних посадах, дефіцитних спеціальностях, понаднормові, за ризик для здоров’я і життя та інші). Тарифні розряди взагалі скасують. Це дозволило б у середньому на 30% підняти грошове забезпечення, що зі свого боку вплине на військові пенсії”, – інформує директор Департаменту гуманітарного та соціального забезпечення Міноборони Назім Агаєв.

Назім Асафович зазначає, що скасування тарифних розрядів (посадових окладів), дозволило б проводити посадові ротаційні зміни за стандартами держав-членів НАТО. А для впровадження нової системи також слід установити справедливі коефіцієнти надбавок і звання на всіх посадах з огляду на рівень відповідальності та світову практику.

“Наразі триває процес розробки й затвердження концепції нової системи грошового забезпечення на різних рівнях, аналізується іноземний досвід, беруть до уваги думки експертів та громадськості. Утім всі соціальні проєкти передусім ґрунтуються на фінансовій підтримці, а тому зміни впроваджуватимуть у межах наявного ресурсу”, – резюмує Агаєв.

Конкретної дати переходу на нову систему виплат та підвищення грошового забезпечення військовослужбовців посадовець не назвав.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі