Міноборони закупить комплекс “Нептун” ще цього року – Таран

20 жовтня 2020
Share Button
Фото: Міноборони
У Міністерстві оборони заявили про закупівлю комплексу «Нептун» та іншого ракетного обладнання ще поточного, 2020-го року. Хоча спланованим фінансовим ресурсом на 2020-й рік кошти на закупівлю берегового ракетного комплексу «Нептун» передбачені не були.

Про це розповів міністр оборони Андрій Таран, повідомляється на сайті міністерства.

Відтак, з цією метою буде здійснено перерозподіл коштів у межах державного оборонного замовлення.

Глава Міноборони нагадав, що ще 23 серпня підписав наказ про прийняття берегового ракетного комплексу 360МЦ “Нептун” на озброєння Збройних Сил України. А рішенням про закупівлю комплексу у межах фінансових можливостей поточного року Міністерство оборони демонструє свою беззаперечну зацікавленість мати якомога швидше “Нептун” у бойовому порядку Збройних Сил України.

“Мали відбутись всі передбачені процедури. Тепер комплекс може замовлятись і закуповуватись як серійний зразок. Найближчим часом сформуємо офіційне замовлення, завдання щодо кількості та термінів їх постачання. Необхідні кошти для закупівлі у наявності”, – сказав Таран.

Також у міністерстві знайдено кошти, які будуть спрямовані на подальшу реалізацію ракетно-реактивної програми.

“Нептун” добре продемонстрував свої бойові можливості під час державних випробувань. Він стане потужним інструментом стримування агресивних дій противника на морі. Дивізіони, озброєні цим комплексом, буде розміщено у південних областях України, які мають вихід до узбережжя Чорного та Азовського морів”, – зазначив Таран.

Він також зауважив, що наступним етапом має стати робота над створенням корабельного варіанта комплексу “Нептун”. Ті ж ракетні катери, що проектуються сьогодні для потреб ВМС України, вже мають бути адаптованими для використання протикорабельної ракети, що входить до складу “Нептуна”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі