​Міноборони запропонувало випробувати САУ “Богдана”

27 січня 2021 Життя
Share Button
Фото Defense Express
Міноборони запропонувало "Краматорському заводу важкого верстатобудування" розпочати випробування колісної САУ "Богдана" вже найближчим часом.

Мова йде про перший етап тестувань, так званих попередніх випробувань, які полягають в оцінці реальних можливостей озброєння та відповідності визначеним вимогам. Вони є необхідною умовою для проведення вже державних випробувань, після яких можливе прийняття зразка на озброєння та розгортання серійного виробництва, інформує Defense Express.

Відповідне інформування з боку оборонного відомства днями було скеровано підприємству із запитом стосовно необхідної кількості розрахунків, а також бажаного місця проведення випробувань, з метою розміщення там необхідної кількості снарядів.

Фото Defense Express

До того стало відомо про чіткий намір Міноборони отримати САУ “Богдана” вже найближчим часом. А також про постачання чеською компанією Excalibur Army нових 155 мм снарядів, включно із далекобійними уламково-фугасні снарядами з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.

Зазначимо, САУ “Богдана” була вперше продемонстрована у липні 2018 року, проте за цей час дослідний зразок випробовували лише шляхом гідропострілів та інертними зарядами.

Після проведення всіх необхідних державних випробувань та прийняття “Богдани” на озброєння очікується розгортання її серійного виробництва, в першу чергу для оснащення артилерійських бригад Збройних Сил України.

Нагадаємо, що “Богдана” виконана у натівському 155-мм калібрі. Розробником декларується дальність пострілу до 40 км звичайним снарядом та до 60 км завдяки застосуванню активно-реактивного боєприпаса.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі