Міжнародний кримінальний суд відреагував на російське вторгнення в Україну

01 березня 2022, 02:01 Політика
Share Button
Фото - з відкритих джерел
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вирішив почати розслідування подій, що відбуваються в Україні.

Про це йдеться в заяві прокурора, опублікованій на сайті МКС.

“Минулої п’ятниці я висловив свою зростаючу заклопотаність, вторячи світовим лідерам і громадянам світу, з приводу подій, що розгортаються в Україні. Сьогодні я хочу оголосити, що прийняв рішення якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні”, — заявив прокурор.

За його словами, Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду, тому сама не може передати ситуацію в його відомство. Однак вона двічі скористалася своїми прерогативами, щоб юридично визнати юрисдикцію Суду щодо передбачуваних злочинів за Римським статутом, скоєних на її території, якщо Суд вирішить її здійснити.

“Я вивчив висновки Бюро, зроблені за результатами попереднього вивчення ситуації в Україні, і підтвердив, що є розумні підстави для початку розслідування. Зокрема, я переконаний, що є розумні підстави вважати, що в Україні були здійснені як передбачувані військові злочини, так і злочини проти людяності у зв’язку з подіями, вже оціненими Бюро під час попереднього вивчення. Враховуючи розширення конфлікту в останні дні, я маю намір, щоб це розслідування також охоплювало будь-які нові передбачувані злочини, що підпадають під юрисдикцію мого Бюро, які здійснюються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України”, – сказано в заяві Хана.

Він зазначив, що вже доручив своїй команді вивчити всі можливості для збереження доказів. Наступний крок – розпочати процес пошуку та отримання дозволу палати попереднього провадження суду на початок розслідування.

Альтернативний шлях, передбачений Статутом, який може ще більше прискорити вирішення питань, полягає в тому, щоб держава-учасник МКС передала ситуацію в Бюро, що дозволить активно і негайно приступити до незалежного і об’єктивного розслідування Бюро.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі