МОН має переглянути підручники з історії щодо подій на Майдані

17 квітня 2021 Життя, Політика
Share Button
Фото Руслана Канюки 14.06.2006 Трансляция Чемпионата мира по футболу. Испания - Украина 4 : 0 ( Майдан Незалежности)
Шостий апеляційний адмінсуд Києва залишив у силі рішення, за яким Міністерство освіти та науки має переглянути підручники з історії України щодо висвітлення подій Революції гідності.

Про це пише Центр протидії корупції, передає Слово і Діло.

Зазначимо, що позов про перегляд підручників подав заступник керівника адміністрації часів президента Януковича Андрій Портнов.

«Раніше був правопис, назви вулиць і проспектів. Тепер судді вирішують про те, як потрібно висвітлювати події на Майдані. Ще й з подачі одного з псів режиму Януковича – пана Портнова. На тижні судді Шостого апеляційного адмінсуду Києва залишили в силі рішення ОАСКу і зобов’язали Міносвіти переглянути підручники історії, де згадується Майдан. Мовляв, не доведеною є вина силовиків у розстрілах протестувальників», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, суд залишив основні позовні вимоги Портнова:

  • оголосити та провести новий конкурсний відбір проєктів підручників з історії України для 11 класів та вступу до історії України для 5 класів;
  • забезпечити перегляд інших підручників, посібників, навчальних програм які містять опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції Гідності на предмет подання повної, достовірної та об’єктивної інформації.

Зазначимо, що Портнов звернувся до Міносвіти з вимогою переглянути вісім підручників для 5-11 класів з історії України, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках. Однак тоді отримав відмову від міністерства. Саме тому подав до суду, адже вважає, що в підручниках події 2013-2014 років викладаються однобічно та містять ознаки спотворення інформації.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі