Монета номіналом 5 гривень із бракованим гетьманом продається на аукціоні за 860 тисяч гривень

01 листопада 2021, 04:00 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
На одному з нумізматських аукціонів виставлено на продаж монету номіналом 5 гривень. Власник хоче за неї 860 тисяч гривень. За такі гроші можна купити у Києві однокімнатну квартиру. Така ціна обумовлена однією особливістю цієї монети.

Дорого можна продати не тільки старовинні монети з позеленілими ликами правителів, що пролежали в землі не одне століття. Серед нумізматів цінуються і сучасні монети, окремим з яких немає і десяти років. Цінність монети – в її рідкісності, передає Today.

Зазвичай рідкісні монети, виготовлені з яким-небудь виробничим дефектом, коли щось у процесі карбування пішло не так. Брак був вчасно помічений та виправлений. Однак кілька бракованих монет все ж таки встигли вийти за межі монетного двору. Ось за ними і полюють нумізмати.

Монета номіналом 5 гривень із бракованим гетьманом продається на аукціоні за ціною столичної однокімнатної квартири

Монета, яку пропонують у цьому лоті, має номінал 5 гривень, про що повідомляє напис на її аверсі. На реверсі, як і належить – портрет гетьмана Богдана Хмельницького. Однак у цієї монети є одна відмінна риса.

“Якщо перевернути монету Богдан Хмельницький догори ногами”, – зазначає її власник в описі до свого лоту.

І хоча на монеті викарбувано лише голову знаменитого гетьмана, де в нього мають бути “ноги”, неважко уявити.

Загалом, за такого гетьмана, якого викарбували “догори ногами” власник хоче суму, приблизно еквівалентну 32,5 тисячі доларів. За такі гроші можна в Києві купити цілком пристойну однокімнатну квартиру. Щоправда, не в престижному мікрорайоні, але все ж таки. А в провінційних містах рівня невеликого обласного центру можна придбати і дво- та навіть і трикімнатне житло.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі