Мовний омбудсмен прокоментував можливий перехід України на латиницю

14 вересня 2021 Життя, Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відреагував на ідею секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова, який пропонує впровадити в Україні латиницю замість кирилиці.

Чиновник не висловив явного захоплення від такої пропозиції, передає Уніан.

“Якщо чесно, як так і не зрозумів власне суті того, що було запропоновано. Це ж ініціатива, вона без пояснень, тому я навіть не знаю, що коментувати”, – сказав він.

За словами Креміня, слова Данілова – це не ініціатива, а необґрунтована розмова.

“Я вчений, я не можу безпідставно про такі речі говорити. В першу чергу пан Олексій повинен дати розширену позицію. Я поки не бачу предмет дискусії, так як не було обґрунтувань. Була фраза, тому в першу чергу він сам повинен її коментувати. Якщо він прокоментує, тоді і ми будемо говорити. Чи була така дискусія щодо переходу? Я вам скажу навіть більше, про це ніхто і не говорить і ніколи не говорив”, – запевнив він.

На завершення Кремінь додав, що поки не бачить предмета для обговорення.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов висловився, що англійська мова, як і українська, в Україні має бути обов’язковою. “Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова повинна бути обов’язкова. Тому що, якщо ми говоримо про цивілізований світ, то англійська мова – це мова цивілізованого спілкування”, – заявив він.

Також, на його думку, треба позбутися кирилиці й перейти на латиницю.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі