МВФ повертається в Україну для нової співпраці

26 березня 2021 Економіка
Share Button
Фото з відкритих джерел
Найближчим часом, ймовірно у квітні, місія МВФ має намір продовжити переговори з Україною щодо перегляду програми Stand by.

Пріоритетними будуть питання реформ та стабільності у фінансовому секторі.

Про це інформують у PAYSPACE MAGAZINE.

Під час переговорів сторони, в основному, зосередяться на узгодженні цілеспрямованого набору реформ, вкрай необхідних для забезпечення стійкості бюджету в середньостроковій перспективі, а також для захисту стабільності фінансового сектора економіки. Про це в ході брифінгу у Вашингтоні повідомив представник Фонду Джеррі Райс.

За його словами, програма реформ залишається незавершеною; не виконуються прийняті на себе Україною зобов’язання та домовленості. Україні важливо продовжувати рухатися вперед по шляху подолання наслідків кризи, викликаної пандемією, та прикладати більше зусиль задля створення умов для економічного зростання з метою підвищення рівня життя та забезпечення рівності можливостей усіх груп населення країни. Необхідно відзначити, що ця співпраця вигідна обом сторонам.

Так, у 2014-2020 роках Україною було перераховано на користь Міжнародного валютного фонду $65,74 млн комісій за невибрані транші, передбачені програмами співробітництва. До того ж, як заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, відмова країни від допомоги МВФ призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій і тиску на валютні резерви НБУ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі