Митрополита ПЦУ Епіфанія у Нью-Йорку відзначили престижною премією

20 жовтня 2019
Share Button
Напередодні ввечері, 19 жовтня, предстоятеля Православної церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія відзначили «Премією Афінагора з прав людини» (Athenagoras Human Rights Award).

«З почуттям щирої вдячності прийняв сьогодні в Нью-Йорку Athenagoras Human Rights Award. Прийняв її не як нагороду для мене особисто, а як відзнаку успіху праці тисяч і навіть мільйонів українських православних вірних на Батьківщині та в діаспорі. Бо Помісна Українська Православна Церква, 15-та у Диптиху Церков-Сестер, наймолодша за часом всеправославного проголошення, але давня і славна за своєю історією, є плодом праці, подвигу, молитов і боротьби багатьох поколінь нашого побожного народу, сотень ієрархів, багатьох тисяч священників та мільйонів вірних», – написав митрополит на своїй стінці у фесбуці.

«Для мене велика честь прийняти нагороду, яка має ім’я патріарха Афінагора – видатного церковного і суспільного діяча ХХ століття, який був справжнім служителем єдності та канонічного порядку Вселенського Православ’я. Не лише честь, але і спонукання, і обов’язок – служити Богу, Церкві та дорученій мені пастві всіма моїми силами, як служив патріарх Афінагор. Перед нашою Церквою та переді мною як Предстоятелем теж постало і будуть ще поставати багато викликів, але приклад Патріарха Афінагора відтепер особливо буде надихати мене», – зазначив блаженніший.

Епіфаній висловив сподівання, що настане той день, коли всі без виключення помісні церкви послідують канонічному рішенню Вселенського патріархату і визнають Помісну православну церкву України рівноправною Церквою-сестрою.

«Вірю, що у Константинополі – Новому Римі – відбудеться Всеправославний собор, як його задумував і для якого багато попрацював патріарх Афінагор. Вірю, що започаткована Святим і Великим собором Православної церкви на Криті справа буде продовжена і такі Собори стануть невід’ємною частиною церковного життя», – написав предстоятель.

Довідково.

«Премія Афінагора з прав людини» була заснована в 1986 році Національною радою Ордена апостола святого Андрія, архонтів Вселенського Патріархату в Америці, та вручається особі або організації, яка «своїми діями, намірами і самовідданістю послідовно демонструє турботу про основні права та свободи віросповідання для всіх людей».

Лауреати премії визначаються Комітетом з числа духовенства і мирян. Серед тих, хто вже мав честь бути удостоєним «Премії Афінагора з прав людини», 39-ий Президент США Джиммі Картер, 41-й президент США Джордж Буш і його дружина Барбара Буш, лауреат Нобелівської премії миру Михайло Горбачов, Матір Тереза з Калькутти та інші.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі