МЗС зареєструвало національний рекорд за кількістю пам’ятників Шевченку за кордоном

21 серпня 2020 Культура
Share Button
Фото з відкритих джерел
Напередодні Дня Незалежності Міністерство закордонних справ України вперше офіційно зареєструвало національний рекорд - за кількістю пам'ятників одному з наших видатних співвітчизників за кордоном – Тарасу Шевченку.

Всього у Міністерстві нарахували 78 пам’ятників Шевченку в 42 країнах світу. Про це повідомляє пресслужба відомства у Фейсбуці

“Мене завжди вражало, що ледь не всюди за кордоном, куди не поїдь, знайдеш пам’ятник Кобзареві. І ось ми провели дослідження кількості пам’ятників, підготували доказову базу і напередодні Дня Незалежності України офіційно зафіксували національний рекорд – за найбільшу кількість пам’ятників за кордоном одній людині. І ця одна людина – Тарас Шевченко. Але, звісно, це не про монументи. Це нагадування про єдність великого українського народу. Україна — всюди, де є пам’ятник Кобзареві, де є хоча б одна людина, яка каже про себе «Я – українець». Від Австралії — до Парагваю. Від Пекіна — до Парижа. Від Лівану — до Святого Престолу. Від Прудентополіса у Бразилії — до Вінніпега у Канаді”, – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі