На Буковині померла відома провидиця і лідерка релігійного руху

16 березня 2021 Життя
Share Button
На Буковині померла педагог, народознавець, поетеса Гарафина Маковій.

Про це літератор Юхим Гусар повідомив у Фейсбуці.

Довідка

Гарафина Маковій народилася 2 лютого 1949 року у с. Великий Кучурів Строжинецького району.  Закінчила філфак Чернівецького держуніверситету. Вчителювала у рідному селі. З учнями посадила парк пам’яті загиблих на війні 1941-1945 рр. односельчан.

Видала ряд книг: “Абетка християнина”, “Золоте віно з бабусиної скрині”, “Затоптаний цвіт”, “Очі згори”, “Народ у народних святах”, “У світі рослин”, “Віра”, “Воскресіння”, “Духовне виховання”, “Світанок”, “Діалоги з неба”, “Наші обереги”, “Чи я є християнин”, “Те, що я бачу”, “Мій хресний хід”…

Стала засновницею релігійного руху, який пропагувала через газету “Економічно-благочестивий вісник”.

Похоронили Гарафину Петрівну Маковій у с. Великий Кучурів 15 березня 2021 року.

Синод УПЦ КП визнав, що її трактати суперечить вченню Православної церкви. 17-18 березня 2011 р. Синод Української Православної Церкви Київського патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета офіційно розглянув питання про вчення Гарафіни Маковій.

На підставі аналізу публікацій Гарафини Петрівни Маковій та її послідовників Синод визнав, що її вчення істотно суперечить вченню Православної Церкви .

Гарафина Маковій та її послідовники позиціонували себе справжніми християнами.

Деякі із заборон вчення були досить дивними: не можна переливати олію в окремі посудини; не можна використовувати ліки, не можна проводити операції навіть при смертельній загрозі; не можна мати піаніно; не можна мати акваріумних рибок чи папугу; не можна дивитися в чужі дзеркала (начебто дзеркало акумулює “астральне зло”); не можна обходити машину ззаду, коли хочеш сісти в неї (це нібито закликає аварію),не можна використовувати телевізор, телефон, електроприлади (це начебто живе втілення диявольщини); не можна вживати “субтропічні та цитрусові, бо вони є не наші”; не можна пити чай.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі