На Донеччині людей цькують та залякують через спілкування українською

05 січня 2021 Життя, Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Не поважаєш закон та державну мову – плати штраф. З 16 січня в Україні набуває чинності стаття відповідного закону. По-особливому чекають цього на Донеччині. Зокрема, мешканка Слов'янська Рита Мазанкова, яка постраждала за свою любов до солов'їної.

Про це пише 24 Канал.

У жовтні жінка зробила в автобусі зауваження, щоб пасажири вдягнули маску. Втім люди накинулися на неї через українську мову.

Пасажири почали питати Риту Мазанкову, хто вона така, і чому робить їм зауваження. Жінка відповіла, що є просто громадською діячкою.

Рита – місцева активістка та волонтерка. Вибір на користь державної мови зробила свідомо, вже під час війни на Сході.

“Україна починається з кожного з нас. Так, я патріот, не націоналіст. І мова – це важливо,”– наголосила вона.

За таке Рита в рідному Слов’янську отримує образи та погрози. Жінці навіть обіцяють спалити будинок.

Досі триває досудове слідство в кримінальній справі щодо нападу на неї в тій сумнозвісній поїздці. Правоохоронці ще розшукують кривдників жінки. Поки що вдалось ідентифікувати лише одну – Валентину Павлову, яка балотувалась на місцевих виборах до Слов’янської міськради.

Втім таких ситуацій з неповагою та дискримінацією державної мови лишається чимало.

Катерина Філонова

Мешканка Краматорська Катерина Філонова родом з російськомовної сім’ї. Однак останні 5 років спілкується виключно українською.

За її словами, в людей виникає різна реакція – від агресивної до схвальної.

“Буває хтось хоче зробити комплімент. Або занадто цікавиться, а звідки ви приїхали, а чи ви місцева”,– розповіла Катерина.

“Бували в жінки і відверті нападки та сутички через мову. “Людям за сусіднім столиком в кафе не сподобалося, що ми розмовляємо українською. І вийшов агресивний конфлікт. Бо їм “уши режет””, – відзначила вона.

Катерина, Рита та інші україномовні громадяни сподіваються, що тепер таких ситуацій має поменшати, адже на їхньому боці стає закон. Вже з 16 січня в магазинах, аптеках, перукарнях до покупців та споживачів персонал повинен буде звертатися українською. За порушення – штраф.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пояснив, розмір штрафу визначений законом і коливається від 5100 до 6800 гривень. Втім додав важливу деталь – штраф накладається на суб’єкта господарювання, а не на працівника.

Однак штрафи в Україні виписують правоохоронці. А слідкують за виконанням закону самі громадяни. І на їхній свідомості, яка мова звучить в рідній країні.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі