На фестивалі “Файне місто” в Тернополі “сатанистів” благословляли пивом з броварні ексмонаха-екзорциста

03 серпня 2021 Трафунки
Share Button
Фото Надія Белік
Уже другий день в галицькому сегменті соцмереж не вщухають суперечки про один з найбільших в Україні музичних фестивалів, на якому, як стверджують в один голос місцеві політики, що представляють як міську владу, так і опозицію, відбувалися мало не сатанинські ритуали та паплюження християнства.

Місцеві представники найбільших українських християнських церков – ПЦУ та УГКЦ – поки не озвучили свого ставлення до подій на тернопільському фестивалі “Файне місто”. Як стало відомо, з цього приводу священнослужителі обох конфесій ще тільки готують спільну заяву, узгоджуючи, мабуть, богословське трактування норм поведінки  на рок-фестивалях.

Тим часом політики, як звикло, слів не добирають. Голова міста Тернополя Сергій Надал, ніби прокинувшись від летаргійного сну, в якому перебував щонайменше від травня, коли стала відома програма та склад учасників фестивалю, раптом сказав, що “не дозволить”.

“Наше місто Тернопіль славиться своїми християнськими цінностями, сімейними традиціями. Ми не дозволимо плюндрувати, паплюжити, насміхатися над нашою релігією”, – грізно написав тернопільський мер на своїй Facebook-сторінці, поправляючи, мабуть, уявну фуражку.

Про всяк випадок Сергій Надал нагадав, що міська влада не має жодного стосунку до організації фестивалю і пообіцяв, що з його організаторами “буде проведено розмову… за участі правоохоронних органів”.

“Неприпустимо, щоб добре ім’я файного міста очорняли поганськими месами. Я категорично проти будь-яких антихристиянських заходів у Тернополі!” – запевняв у своєму дописі мер, набираючи, мабуть, при цьому номер телефону священної інквізиції.

Зрештою Сергій Надал поставив організаторам фестивалю чітку вимогу — “пояснити ситуацію і вибачитися перед тернополянами за антихристиянські дії”. Тобто, без пояснень, в принципі можна обійтися — можна одразу починати каятися. Інакше, написав мер, “Файного міста” в Тернополі не буде, на ньому так би мовити, поставлять хрест.

“Або організатори зобов’язуються проводити фестиваль “Файне місто” без антихристиянських гуртів, символів, без участі гуртів з Росії, або не проводитимуть його взагалі”, – написав мер.

Але такий “хрестовий похід” на фестиваль не допоміг йому уникнути докорів з боку представників праворадикального “Правого сектора”, для яких “свободівський” мер, мабуть, занадто ліберальний.

Фото з Фейсбуку

“Задовго до проведення цього лайна я попередив представників місцевої влади про скандали які будуть наслідком такої політики. Відповіли що не мають стосунку до організації цього заходу. Відмазку не врахував, адже і на сайті фестивалю Тернопільська міська рада та Тернопільська обласна державна адміністрація є серед партнерів і щорічних півмільйона з кошторису громади міста їм теж уділяють. Тобто місцева мерія могла б запобігти цьому. Та не вважали за доцільне”, – докоряв мерові у своєму дописі на Facebook заступник голови партії “Правий сектор”, тернополянин Василь Лайбачук.

Наразі мовчать любителі конспіартивних теорій, хоча пожива для трактування подій на фестивалі з точки зору змови християн проти сатаністів лежить на поверхні.

Як відомо, вже восьмий рік поспіль партнером фестивалю є броварня “Опілля”. Цього року на їхню підтримку звернули особливу увагу, оскільки під час фестивалю чоловік, буцімто, у пасторському вбранні “причащав” відвідувачів пивом із водяного пістолета, запрошував до “сповіді” і навіть “вінчав” молодят.

“Також якесь мурло одягнений в сорочку із “закосом” під священника здійснювало там рекламну акцію компанії Опілля “благословляв пивом” і “вінчав” “прочан” фестивалю”, – описав, зокрема, ситуацію згаданий вище Василь Лабайчук.

Однак, тернопільський політик не зауважив, що до броварні “Опілля” має безпосередній стосунок відомий своєю бурхливою діяльністю із сеансами екзорцизму та “божественними” об’явленнями в монастирях на Тернопільщині та Івано-Франківщині ієромонах Антоній-Григорій (в миру – Роман Планчак), якого, щоправда, як писало свого часу “Діло”, відлучили від служіння і наклали на нього покарання.

Та любителям конспірології легко буде уявити, як у Тернополі в дні фестивалю пивом від “монаха-екзорциста” були порятовані тисячі заблудлих “сатанинських” душ.  Бо завжди хочеться вірити в краще.

Богдан Скаврон

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі