На фестивалі у США виставка української культурної і етнічної спадщини стала однією з найпопулярніших

16 серпня 2021 Культура, Світ
Share Button
Фото: Ірина Кульчицька
14 серпня 2021 року у США відбувся Міжнародний дитячий фестиваль Kids Fun Festival. Наші співвітчизники на святкуванні представили на найвищому рівні етнічну та культурну спадщину України.

Однією із родзинок Кремнієвої Долини, що у Каліфорнії, являється її багатогранне та мультикультурне населення, котре майже гармонійно переплітається в усіх сферах життя. На території трішки меншу за Львів (121 квадратних кілометрів) вживається більше 3 мільйонів людей із різних куточків світу, зокрема й з України. Велика концентрація талановитих працівників, винахідників та інвесторів відображається у найбільшому у світі річному валовому продукті у розмірі близько 300 млрд доларів. 

Однією із сфер культурної співпраці є різноманітні енічні заходи, які зближують народи та знайомлять людей на побутовому рівні, що є не менш важливим від великих дипломатичних місій. Українці Північної Каліфорнії беруть активну участь в таких заходах з метою пропагування української культури та національних інтересів. 

Як один з найбільших дитячих фестивалів у Кремнієвій Долині, Kids Fun Festival збирає понад 30 000 членів спільноти з усієї території затоки Сан Франциско. Це щорічне святкування є присвячене дітям різного віку та етнічного походження і включає веселі ігри, виставки та міжнародні делікатеси. 

Ірина Кульчицька з родиною (Миколою Зеленяк і донечками Габріеллою та Ізабеллою) та однодумцями Олегом Керницьким та Євгеном Янковським представляли етнічну та культурну спадщину України. Відвідувачі фестивалю ознайомлювались із традиційним одягом, народною музикою та мистецтвом. Справжньою родзинкою намету стала власноруч зроблена фотозона у вигляді старенької української хатини під солом’яним дахом, плетеним тином та соняшниками. Сотні відвідувачів фотографувались на пам’ять в українських віночках та солом’яних капелюхах. Біля намету дружньо вивчали слова «привіт, дякую та до побачення» та підтанцьовували під жваву музику.

Живемо, працюємо і пропагуємо українську культуру в Кремнієвій Долині. Наш намет мав несамовитий успіх на міжнародному фестивалі сьогодні.  Один із найбільш відвідуваних як дітьми так і дорослими. Колоритні експонати та креативна фотозона (яку я малювала вночі) приваблювали сотні людей, котрі дізнавалися про Україну та приміряли солом’яні капелюхи і віночки. Особливо запам’ятався тайванський дідусь, який радів як маленька дитина, приміряючи гетьманське вбрання”, — написала Ірина Кульчицька на своїй сторінці у Фейсбуку.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі