На Херсонщині в природному парку масово гинуть лебеді

01 березня 2021 Світ тварин
Share Button
Фото ілюстративне
Фахівці Держпродспоживслужби проводять перевірку по факту загибелі двох десятків лебедів в Херсонській області та встановлюють причини загибелі.

Про це йдеться на сайті Урядового порталу.

У зв’язку з інцидентом працівники Держпродспоживслужби миттєво прибули на місце загибелі птахів для з’ясування причин інциденту. Фахівці відібрали п’ять трупів загиблих лебедів та відправили їх на експертизу до лабораторії. Там мають дослідити лебедів на грип птиці та хворобу Ньюкасла.

Крім того, від ранку 1 березня в акваторії Дніпра, Конки, Гнилуші розпочалося ретельне обстеження. Спеціалісти також шукають, чи є ще загиблі птахи. Найближчим часом відбудуться засідання районної та обласної Державної надзвичайної протиепiзоотичної комiсiї.

“На жаль, це вже третій відомий випадок загибелі птиці в Херсонській області з початку цього року. По першому випадку загибелі сірих журавлів попередньо встановлено, що  птахи загинули від набряку легень внаслідок отруєння високотоксичною речовиною. По другому випадку продовжується перевірка і дослідження у декількох лабораторіях. Ситуація на моєму особистому контролі: поставлено завдання якнайшвидше встановити, чи пов’язані ці три випадки між собою”, –  зазначила очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Крім того, у Держпродспоживслужбі зазначили:

“28 лютого, на території Національного природного парку „Нижньодніпровський“ Олешківського району в районі річок Конка та Гнилуша було виявлено тіла 20 лебедів. Після надходження повідомлення представники головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини прибули на місце загибелі птахів для з’ясування епізоотичної ситуації”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі