На Львівщині ковідні ліжка заповнені на 57%

18 листопада 2021 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото: МОЗ
Ситуація із захворюваністю на коронавірус на Львівщині стабілізується. У стаціонарах Львівської області, які визначені для госпіталізації хворих на COVID-19, перебуває дещо менше, ніж 3 тисячі людей.

Про це сьогодні, 18 листопада, під час брифінгу розповіла керівник Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Тімко-Іванченко, передає пресслужба ЛОДА.

“Мабуть, вперше за довгий період ми можемо сказати, що захворюваність COVID-19 на Львівщині дещо стабілізується. Так, за минулу добу при проведенні понад 3-х тисяч лабораторних досліджень виділили приблизно тисячу позитивних знахідок РНК вірусу SARS-CoV-2 серед людей, які обстежувались. Так, кожен третій, який обстежувався, виявився позитивним на COVID-19. Раніше ми говорили про цифри позитивних, які сягали 1,5, інколи й 3 тисячі випадків”, — розповіла лікарка.

Вона зазначила, що разом зі зменшенням кількості підтверджених хворих, зменшилась і кількість звернень за медичною допомогою людей з ознаками гострого респіраторного захворювання (ГРЗ).

“Зокрема з такими ознаками, як задишка, висока температура тіла. Зменшилась і кількість викликів бригад швидкої медичної допомоги. Окрім цього, кількість людей, які виписуються зі стаціонару, є більшою ніж кількість людей, які за добу госпіталізують в ковідні стаціонари області. Це є хорошим прогностично сприятливим індикатором щодо подальшого розвитку подій на території Львівщини”, — повідомила Наталія Тімко-Іванченко. 

“Попри те, що 227 осіб залишаються в реанімації, 100 на ШВЛ, така незначна стабілізація епідемічної ситуації дозволяє незначно розширити ті обмеження червоної карантинної зони, які існували досі. Тому з понеділка учні шкіл області зможуть відвідувати заклади освіти при умові, що всі учасники освітнього процесу на 100% вакциновані проти ковіду. Вищі навчальні заклади зможуть розпочати процес офлайн, але можуть продовжувати його і онлайн”, — пояснила лікарка.

Проте медик наголосила, що таке послаблення зобов’язує керівників закладів освіти, які починають працювати офлайн, неухильно дотримуватись правил епідемічної безпеки під час освітнього процесу.

“Це не допускати людей з ознаками ГРЗ на роботу. Якщо виявиться хтось хворий на ковід серед дітей та оскільки більшість дитячого населення невакциновані, клас буде потребувати ізоляції з подальшим обстеженням та спостереженням. При дотриманні лише таких рекомендованих вимог наші школи зможуть працювати”, — зазначила Наталія Тімко-Іванченко.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі