На Львівщині мер закликав не обслуговувати людей, які принципово спілкуються російською мовою

10 травня 2022, 23:29 Львів
Share Button
Фото ілюстративне
Мер Борислава на Львівщині закликав не обслуговувати людей, які принципово спілкуються російською мовою. За його словами, вирішив звернутися із проханням після того, як кілька людей категорично відмовилися говорити державною мовою.

Про це він розповів у коментарі Суспільному.

Рекомендація найперше стосується працівників сфери обслуговування та соціальних працівників.

“З початку війни ми гостинно всіх приймаємо, надаємо житло. Ми є всі громадянами однієї країни. Але є окрема категорія людей, які показують свою принциповість, що вони не бажають спілкуватися державною мовою. І навіть доходить до абсурду — у деяких випадках вимагають, щоб їм надавали перекладача, або використовують некоректні висловлювання щодо української мови. Це спонукало до звернення”, — каже Ігор Яворський.

Мер Борислава додає, до того, що частина вимушених переселенців російськомовна, загалом ставляться з розумінням. Тому у закладах освіти організували курси, де охочі можуть вивчати українську мову.

“Власне, проблема не є зі всіма внутрішньо переміщеними людьми. Є окрема категорія, які хочуть показати свою принциповість”, — розповів Ігор Яворський.

За його словами, також у місті працюють з центром зайнятості. Частина переселенців уже знайшла роботу.

Зараз на території громади проживають майже 5500 переселенців. Людей забезпечують місцем, де можна переночувати, тричі на день годують, надають продуктові набори та намагаються створити мінімальний побут.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі