На Львівщині провели в останню путь найгнучкішу бабусю України

08 травня 2021 Життя, Здоров'я
Share Button
фото: Марічка Курило
Напередодні, 7 травня, у Кам’янці-Бузькій провели в останню путь найгнучкішу старшу жінку в Україні 95-літню Надію Куповець-Шаригіну.

Про це  пише Galnet.

Активні заняття спортом у житті Надії Антонівни з’явилися, коли їй було за 60.

бабця Надя та ікона, яку на склі написала її донька

Тоді через проблеми зі шлунком жінка взяла путівку у Трускавець. Там відкрила для себе методику дихання за Бутейком (фізіотерапевтичний метод, який у 1960-х роках запропонував український вчений Костянтин Бутейко, його застосовують для лікування бронхіальної астми та інших захворювань). Згодом жінка випробувала на собі ще багато практик, зрештою, склала індивідуальний комплекс вправ. Кожен ранок бабці Наді протягом останніх двадцяти років починався з точкового масажу, розтирання ніг. Потім були дихальні вправи. Тоді – розтяжка та асани. А ще – відтискання, стрибки та присідання. Після цього комплексу вправ бабця Надя випивала пів літра води і бралася до буденних справ.

На шпагат жінка сіла, коли їй було 70 років. За словами бабці, сталося це через суперечку з внуком Данилом. Той тоді ходив на танці, але не хотів розминатися. Мовляв, бабусь, нащо ті розминки, ти робиш їх щодня, а на шпагат досі не сіла. Бабця Надя прийняла виклик і вже через кілька місяців щоденних тренувань жінка сіла на шпагат. А у лютому 2019 року цей факт зафіксували у Національному реєстрі рекордів. Відтак, у 93 роки жителька Кам’янки-Бузької стала найстаршою жінкою в Україні, яка сідає на шпагат.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі