На Львівщині селищний голова щомісяця виписує собі 350% премії

10 липня 2020 Трафунки
Share Button
Фото ілюстративне
Селищний голова Немирова на Львівщині Микола Бесага систематично виписує сам собі надбавки до зарплати розміром у 350% від окладу. Місцеві депутати за таке рішення не голосували, прокуратура уже відкрила провадження, але місцеві слідчі поліції саботують розслідування.

Про це йдеться у сюжеті Захід.net.

Усе почалося наприкінці 2017-го. Місцеві мешканці просили коштів на благоустрій цвинтаря. Грошей в бюджеті не знайшлося. Але незважаючи на брак фінансів, у Немирові двічі на рік депутати ухвалюють рішення про великі доплати селищному голові.

«Я зробив офіційний запит по заробітній платі у селищну раду. І на мій великий подив, я побачив, що заробітна плата селищного голови на той час була понад 20 тисяч гривень. І ми з цього часу почали ходити на сесії», — розповідає місцевий мешканець Богдан Школик.

У грудні 2017 року за традиційну ухвалу – підняти голові зарплату наполовину і щомісяця давати 350 відсотків премії — проголосували рівно семеро депутатів. А щоб рішення було чинним, потрібно на один голос більше. Сам голова через конфлікт інтересів за свою зарплату не голосував. Проте рішення, підписав і поставив на ньому печатку, наче воно було ухвалене.

«Десь через два місяці ми поцікавилися, яка заробітна плата селищного голови. Тому що рішення не було прийняте. І на наш подив, коли ми підняли документи, заробітна плата згідно цього рішення була нарахована і виплачена селищному голові», — додає Богдан Школик.

Тоді активісти звернулися до правоохоронців. Ті — до державної аудитслужби, яка констатувала очевидний факт.

Кілька разів слідчі поліції закривали справу — мовляв, встановити особу, яка скоїла злочин не вдалося. Нагадаємо, що на рішенні стоїть підпис селищного голови Миколи Бесаги.

Селищний голова стверджує, що гроші отримував законно. Мовляв, грудневе рішення не пройшло. Але є ще одне, ухвалене за півроку до того. От ним і керувався бухгалтер, коли виписував зарплату своєму шефу.

«Щодо оплати праці селищного голови, то користуємося рішенням з 27 червня 2017 року, яке чинне було і залишилося до 2018 року. В грудні розглядали, бо ми щорічно в кінці грудня, коли формували бюджет, затверджували заробітну плату селищного голови. І коли не було кворуму, то воно не чинне рішення і користуємося тим рішенням, яке попереднє, бо його ніхто не відміняв», — каже селищний голова Микола Бесага.

Щоб розібратися у цій історії, слідство замовило кілька експертиз. Тепер їх роблять ще раз.

«У цьому кримінальному провадженні були проведені судово-економічна експертиза та проводиться повторна експертиза додатково. Досудове розслідування триває, перебуває на контролі у керівництва місцевої прокуратури, і після надходження висновку експерта, за результатами його проведення буде прийняте остаточне рішення у цьому кримінальному провадженні», — розповіла перша заступниця керівника Городоцької місцевої прокуратури Марія Тормишова.

Ціна ж питання, яке розслідують третій рік — 86 тисяч гривень. Саме таких збитків зазнає немирівська громада, якщо зарплату її голови визнають незаконною.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі