На Марсовому полі у Львові демонтували радянську зірку. Відео

26 жовтня 2021, 20:30 Львів
Share Button
Скріншот з відео
Йдеться про радянський орден «Вітчизняна війна» – величезну зірку зі серпом і молотом.

Як повідомляє громадська організація “Суспільство майбутнього”, демонтація розпочалася ще 25 жовтня. Радянську зірку вже підняли і продовжують оббивати бетон. 27 жовтня її перевезуть до музею “Територія терору”.

Нагадаємо, що раніше Росія направила Україні ноту протесту через декомунізацію. Однак, Львівська міськрада проігнорувала це звернення.

Довідка

«Марсове поле» — це військовий меморіал у Львові, що примикає до Личаківського цвинтаря з боку вулиці Мечникова. Раніше це була частина австрійського військового цвинтаря полеглих у Першій світовій війні, там було майже 5 тис. окремих та спільних могил. У 1946-1947 рр. цей цвинтар знищили, попередньо ексгумувавши тіла, а на його місці було створене кладовище радянських солдатів, в тому числі і з військ НКВС, що загинули у боях з УПА уже після закінчення Другої світової війни. За офіційними даними там поховано майже 3,5 тис. загиблих, але історики вважають, що реальна кількість значно менша. На території меморіалу встановлений металевий орден з надписом «Отечественная война». Раніше у Львові фіксували випадки пошкодження цього знаку.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі