На Миколаївщині історична пам’ятка може опинитися під водою

17 квітня 2021 Культура
Share Button
Фото Суспільне
Підняття рівня води в Олександрівському водосховищі може загрожувати затопленням історичного ландшафту Бугогардівської паланки запорозьких козаків, що проживали на території Гардового урочища в часи Нової Січі (1734–1775 роки). Зокрема, острів Гардовий може повністю опинитися під водою.

Про це в ефірі програми “Сьогодні. Головне” розповіла доцентка кафедри екологічної хімії Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Інна Тимченко.

Ймовірне підняття рівня води в Олександрівському водосховищі пов’язане з добудовою Ташлицької гідроакумулювальної електростанції

Станція призначена для покриття пікових навантажень у південно-західній частині об’єднаної енергосистеми України. У разі добудови Ташлицької ГАЕС, її потужність збільшиться з 302 МВт до 906 МВт.

З 1 квітня тривають громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС. Проте, через пандемію обговорення відбуваються без громадських слухань. Звіт був опублікований у 2021 році на сайті “Енергоатому”. Згідно з інформацією в документі, його затвердили в 2019 році.

Фото Суспільне

Окрім затоплення нерухомої історичної пам’ятки, добудова Ташлицької ГАЕС може погано впливати й на екологічний стан Південного Бугу. За словами Інни Тимченко, скидаючи воду, яку використовували для охолодження реакторів, у річку, в ній підвищується кількість сульфат-іонів, що може призвести до цвітіння води.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський розповів, що пріоритетом Міністерства є максимальний захист природи.

“Перед початком будівництва подібні проєкти мають пройти оцінку впливу на довкілля. Міністерство має зробити певні висновки та оцінити вплив такого будівництва на природу. Якщо є будь-яка небезпека, якщо діяльність взагалі неприпустима, ми просто її забороняємо”, – розповів Роман Абрамовський.

Фото Суспільне

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі