На Одещині демонтують два пам’ятники Леніну

20 січня 2021 Життя
Share Button
Фото: Суспільне
Одеська обласна державна адміністрація зобов'язала виконавчі комітети Суворовської та Васильківської селищних ОТГ демонтувати пам'ятники Леніну, розташовані на їхній території.

Відповідний документ надіслав Суспільному керівник громадської організації “Декомунізація. Україна” Вадим Поздняков.

Він написав звернення до ОДА з повідомленням про пам’ятники Леніну у селах Старі Трояни і Калчева. У відповідь на це Одеська ОДА зобов’язала виконкоми селищних ОТГ “вжити невідкладних заходів” з демонтажу монументів.

Керівництво громад також має повідомити обласну адміністрацію про результати демонтажу протягом одного місяця.

Нагадаємо, ще один пам’ятник Леніну в Одеській області відшукали в селі Старі Трояни Болградського району. До цього останнім пам’ятником у регіоні вважали Леніна в селі Калчева. Там місцеві виступають проти його демонтажу, а голова ОТГ переконаний, що прибрати монумент можна лише після домовленості з людьми.

Варто зазначити, що згідно з інформацією з інтерактивної карти ГО “Декомунізація.Україна”, станом на 19 січня 2021 року в Одеській області не декомунізували 24 об’єкти, 16 з них — в Одесі. Також в місті розташовано 5 об’єктів, які, на думку представників громадської організації, “чітко не потрапляють під дію закону про декомунізацію, але мають бути демонтовані”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі