На Одещині директора дитбудинку звинуватили в педофілії

15 вересня 2020 Кримінал
Share Button
Фото: Depositphotos
Директора дитячого будинку в Ізмаїлі Одеської області Віктора Проценка звинуватили в педофілії.

На початку вересня поліція почала розслідувати ймовірне розбещення неповнолітніх у дитячому будинку в Ізмаїлі. До правоохоронців звернулася медсестра, яка працює там 20 років. За її словами, про непристойні дії з боку головлікаря будинку повідомили самі діти та вказали сліди на їхніх тілах, інформує Громадське.

Домаганням піддавалися троє дівчаток віком від п’яти до семи років (загалом в Ізмаїльському спеціалізованому будинку дитини перебуває понад 100 дітей). Проценко часто забирав їх до себе в кабінет як удень, так і ввечері.

«Щодня – і вдень, і ввечері постійно брав дітей. Не всіх, а саме цих трьох. Він забирав їх із прогулянки і повертав перед сном. А щоп’ятниці, коли чергував, брав і на чотири години, і навіть люди казали, що на всю ніч», – розповіла журналістам Громадського медсестра дитбудинку Олена Бирка.

Коли виховательки запитували дівчат про те, чим вони займались, ті нібито відповідали, що це секрет, однак розповіли подробиці домагань під запис, який робила вихователька Олена Щука.

За словами персоналу, перші припущення про те, що Проценко домагається дітей, виникли ще два роки тому, коли одна з дівчаток попросила виховательку мити її ретельніше, бо «Віктор Миколайович сказав, що дівчинка має пахнути добре».

Сам Проценко, який керує Ізмаїльським спеціалізованим будинком дитини понад 20 років усі закиди в домаганнях відкидає.

«Якби дітям було погано, я думаю, вони б не спілкувалися зі мною. Щойно я з’являюся на території нашого закладу, вони наввипередки біжать до мене, поспішають розповісти про якісь життєві проблеми, свої сни, про що завгодно», – розповів він журналістам.

При цьому директор, якого на час розслідування справи відсторонили, підтвердив, що забирав дітей до себе, але робив це нечасто. Він також стверджує, що діти самі до нього приходили, бо «хотіли якогось різноманіття».

Коментуючи те, що медсестра виявила втручання у статеві органи дітей, він заявив, що це «дефекти догляду».

Наразі слідство очікує на результати експертиз, які можуть стати підставою або для оголошення підозри, або для закриття справи. Вони будуть приблизно за місяць.

Тим часом виконувачка обов’язків директора будинку Тетяна Мітюкова повідомила, що на місце Проценка, ймовірно, шукатимуть нового директора.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі