На передовій позиції бійці тероборони Львівщини повісили портрет Шевченка

20 червня 2022, 09:11
Share Button
Фото: Віктор Біщук
Там, де в окопах зображення поетів, там культура не може бути "малою".

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав львівський журналіст та боєць 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України Віктор Біщук.

«Це портрет Тараса Шевченка, який висить на позиції одного з наших батальйонів. На самому передку, де між ними і ворогом лише кількасот метрів поля. Такий, ну, ви самі бачите, простенький. Просто на папері, прибитий цвяхом до дерева. Такі, тільки в рамках, були популярні в 90-х в офіційних закладах. А ще в шкільних підручниках.

А тут – в посадці, поміж окопів, бліндажу, ящиків з БК, і наметів. Там, де немає нічого зайвого.

Просто уявіть. Там, де кожного дня обстріли, гради, ворожа авіація і танки. Де можлива смерть отут, поруч, на відстані менше кілометра. Наші приїздять на позицію, закопуються в землю і вішають портрет. Не Бандери (а чого ще чекати від цих галичан ?), не Матері Божої (це було б, може, і доречніше за цих умов). А портрет поета.

От ви можете собі уявити портрет Лєрмонтова чи Пушкіна чи хто там ще в них є, в окопах рашистів ? Я – ні….

Але, знаєте, я не бачив більш доречного місця для Шевченка, аніж там, на передовій.

І коли нам будуть розповідати за “маленьку українську культуру” (с), згадайте це фото. Бо якось так складається, що там, де в окопах зображення поетів, там культура не може бути “малою”.

І тим бійцям, десь там, на Донеччині, в окопах, не треба пояснювати за що воюємо. Бо вони й самі знають: “Борітеся – поборете, вам Бог помагає!”»‎ — йдеться в дописі військового.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі