На Прикарпатті курортне селище атакують вовки

03 грудня 2020, 10:25 Світ тварин
Share Button
Ілюстративне фото
На Прикарпатті в курортному селищі міського типу Ворохта жителі скаржаться на нашестя вовків, які небезпечно наблизилися до осель людей і атакують домашніх тварин. Місцеві визнають, що таких наскоків сіроманців не пам'ятають.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

“Тут є все-таки проблема в тому, що велика частина Ворохти – це ж Карпатський національний парк, де будь-яке полювання заборонено. Ну а вовк кордонів не знає. Наш парк буде звертатися до міністерства екології для видачі дозволу на відстріл”, – говорить головний лісничий Ворохтянського держлісгоспу Микола Ванджурак.

Зазначимо, що курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліна, біатлону, лижних гонок, і одним з улюблених туристичних місць в Карпатах. Майже з усіх боків населений пункт оточений горами та лісами.

За словами лісників, в довколишніх лісах хижаків стало більше майже втричі.

За однією з версій, причиною цього стала міграція вовків, ймовірно з сусідньої Румунії. Вважають, що до людських дворів їх жене голод.

Ворохтянці розповідають, що до осель людей хижаки приходять затемна, і полюють за легкою здобиччю – домашніми собаками, які поступаються їм розміром і до того ж сидять на ланцюгу.

Так, жертвами сіроманців стали понад десяток тварин.

На околиці Ворохти в селищі та КПП біля підніжжя Говерли 10-й кілометр кажуть, що вперше вовки з’явилися у них ще навесні.

Зараз жителів Ворохти просять бути обережними й особливо пильно стежити за дітьми. Адже на дорослу людину вовки нападають вкрай рідко.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі