На Рівненщині затримали “пастора”, який примусово утримував людей

28 січня 2021 Кримінал
Share Button
Фото: Офіс Генерального прокурора
Рівненською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 22 осіб за катування, вчинене організованою групою осіб, а також за незаконне позбавленні волі та викрадення людей.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що чоловік під виглядом надання реабілітації хворим від наркотичної та алкогольної залежностей організував та забезпечив функціонування закладів закритого типу для примусового утримання в умовах ізоляції таких людей.

До своєї діяльності він залучив 21 особу. Всі учасники групи – прихожани однієї з церков, а організатор називав себе її пастором. Всередині групи діяла стійка ієрархія, з чітким розподілом функцій учасників. Загалом в орендованих приватних будинках вони облаштували 6 таких «реабілітаційних центрів» на Рівненщині та один на Тернопільщині.

Заклади були організовані як гуртожитки для проживання осіб з ґратами на вікнах, контролем телефонних дзвінків та побачень з рідними, жорсткими правилами поведінки, неповноцінним харчуванням та системою відповідних примусових заходів та фізичних покарань, у разі непокори. Рідні нарко- та алкозалежних за утримання їх в «центрах» платили від 3 до 12 тисяч гривень щомісяця.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Фото: Офіс Генерального прокурора

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі