На Росії пояснили резонансну заяву Путіна про Україну і НАТО

18 червня 2021 Політика
Share Button
Володимир Путін. Фото: Українська правда
Переговори президентів США і Росії залишили "досить сумне враження", зазначив Леонід Гозман.

Заява президента Росії Володимира Путіна про те, що можливість членства України в НАТО “нема чого обговорювати”, свідчить про те, що Кремль як і раніше не хоче бачити українську державу незалежною.

Про це під час спецефіру “Женевська зустріч” у програмі “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” розповів російський політолог Леонід Гозман, коментуючи брифінг Путіна за підсумками переговорів з президентом США Джо Байденом.

“У мене досить сумне враження. Я боюся, вони ні про що не домовилися. Про це мені говорить те, що переговори, по-перше, тривали менше, ніж передбачалося. Друге, те, як говорив Путін, як він відповідав на запитання. Путін відповідав на запитання рівно так, як він відповідав до зустрічі з Байденом. Тобто у мене враження, що зустріч на нього ніякого враження не справила”, – вважає Гозман.

Політолог припустив, що президенти “висловили один одному якісь вимоги й пішли думати”.

“Але самі вимоги, які висловив Байден, могли бути почуті тільки при поєднанні двох факторів. Перший – якщо Захід дійсно єдиний. І другий – якщо Захід готовий йти на жертви, якщо він розуміє, що ситуація настільки небезпечна, що її не можна вирішити, не пожертвувавши чимось. Я думаю, якщо Захід не готовий це зробити, то так все й триватиме, на жаль”, – заявив він.

Гозман додав, що позиція Путіна щодо України в НАТО “дуже тривожна”.

“Путін абсолютно не готовий взаємодіяти з Україною як з незалежною країною. Він ставить умови. Але чому Україна повинна запитувати у Росії, вступати їй чи не вступати? На жаль, Путін не бачить Україну незалежною країною”, – зазначив російський експерт.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін заявив, що на переговорах з президентом США Джо Байденом тема можливого членства України в НАТО обговорювалась побіжно, і додав, що “тут, мабуть, нема чого обговорювати”.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі