На Самбірщині збудують дамбу протяжністю в 4 кілометри

19 листопада 2020 Львів
Share Button
Фото ЛОДА
У Ралівці Самбірського району будують дамбу протяжністю майже 4 кілометри вздовж Дністра. Вона повинна захистити це село та сусіднє Хатки від підтоплення.

У липні 2008 року та травні 2014 Ралівку затопило через повінь, пишуть на сайті ЛОДА.

Мешканка села Любов Ковалик із сльозами на очах пригадує події весни 2014 року. Тоді через рясні дощі, річка Дністер вийшла з берегів та затопила масштабні території навколо.  Жінка каже, жителі дуже радіють будівництву цієї дамби,  яка зможе захистити в майбутньому село від подібного лиха.

“Ви не уявляєте, наскільки страшно, коли вода потрапляє в будинки. Мешканці тоді нашвидкоруч хапали дітей та речі першої необхідності і виносили. Їм допомагали пожежники та військові. Це були плачі і крики на усе село. Люди рятували курей та інших свійських тварин, багато будинків затопило, деякі з них,  мабуть,  досі є непридатними для проживання. Вода доходила до висоти два метри. Люди повикидали багато техніки і меблів. Тому дуже важливо, щоб цю дамбу завершили, бо від цього залежить безпека мешканців”, – розповідає жінка.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, будівництво дамби розпочали минулого року.  Загальна вартість – 16 мільйонів гривень, однак на тендерних торгах вдалось зекономити 4 мільйони.

“Станом на сьогодні виділили 4 мільйони і на наступний рік плануємо дофінансувати решта суму, щоб завершити цей проект. Ця дамба дозволить захистити від підтоплення Ралівку та село Хатки, а це більше чотири тисячі осіб. Вбереже 34 садиби та понад 300 гектарів сільськогосподарських угідь”, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Підрядники збудували понад 1, 5 кілометри дамби та провели руслорегулюючі роботи річки Дністер довжиною 175 метрів. Роботи проводить підрядна організація ПП «Єврошлях-ІВ». Завершити будівництво планують наступного року.

Зазначимо, окрім цього об’єкту, цього року завершили роботи з будівництва дамби  на річці Мшанка в с.Бабино Старосамбірського району. З обласного бюджету виділили 700 тисяч.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі