На Сумщині загинув чоловік, який переносив міну в сумці

31 жовтня 2020
Share Button
Фото: Поліція
На Охтирщині, у Сумській області, загинув чоловік. У його сумці детонувала міна Другої світової війни, яку він знайшов.

Невідомого чоловіка з травмами ніг випадково знайшли двоє трактористів, що виїхали на обробку полів, повідомляє Поліція Сумської області.

До приїзду бригади «швидкої допомоги» потерпілий помер. Слідчо-оперативна група Охтирського відділу поліції припустила, що чоловік отримав тілесні ушкодження в результаті вибуху невідомого боєприпасу. Відтак, до роботи охтирських поліцейських долучились спеціалісти вибухо-технічного підрозділу ГУНП області. Вони дослідили місце події і встановили, що причиною вибуху стало необережне поводження з міною часів Другої світової війни. А знайдені поруч загиблого речі свідчили, що він займався пошуками металу за допомогою металодетектора.
На думку працівників поліції, чоловік, викопавши міну, переносив її у сумці разом з іншими своїми знахідками, і вона здетонувала.
Наразі правоохоронці встановлюють особу загиблого та проводять всі необхідні попередні перевірки. за результатами яких буде прийнято відповідне процесуальне рішення стосовно відкриття кримінального провадження.
Також правоохоронці вкотре застерігають громадян бути вкрай обережними зі знайденими чи виявленими старими боєприпасами – вони до сьогодні становлять смертельну небезпеку. За жодних обставин не можна чіпати подібну «знахідку», тим більше самостійно її переміщати, розбирати чи проводити будь-які інші маніпуляції. Найперше, що необхідно зробити, виявивши старий боєприпас – це обережно відійти на безпечну відстань. Затим – сповістити про нього рятувальників чи поліцію, відповідно набравши номери «101» чи «102». І залишатися на місці до приїзду спеціалістів, аби не допустити у небезпечну зону сторонніх осіб та вказати правоохоронцям точне місце знаходження знайдених міни, гранати чи снаряду.
Будьте уважні, обачні та відповідальні у своїх вчинках. Адже у протилежному випадку можуть постраждати не тільки дорослі, а й діти.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі