На Венері знайшли ймовірні ознаки життя

16 вересня 2020 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Науковці виявили в атмосфері Венери фосфін, який здатний виробляти деякі живі організми. На думку дослідників, це відкриття може стати революційним, адже є ймовірним доказом існування життя на сусідній планеті.

Про дослідження повідомляє журнал Nature Astronomy.

Дослідники підкреслили, що в атмосфері Землі фосфін з’являється за рахунок антропогенної діяльності та життєдіяльності анаеробних організмів – до них відносяться деякі бактерії, гриби, водорості і черви.

Також є природні джерела фосфіну, але їх небагато – блискавки, падіння метеоритів і вулканічна активність. Фосфін – безбарвний отруйний газ.

Відзначається, що дослідження атмосфери Венери проводилося за допомогою наземного телескопа Джеймса Кларка Максвелла (JCMT) на Гаваях і системи радіотелескопів ALMA в Чилі в міліметровому діапазоні хвиль.

Як відомо, Венера не на першому місці в списку, коли думають про життя в інших місцях нашої Сонячної системи. У порівнянні із Землею, ця планета пекельно спекотна. З атмосферою, яка на 96% складається з вуглекислого газу, вона зазнала безконтрольного парникового ефекту.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі