На Вінниччині нацгвардійці вшанували пам’ять полковника Данила Нечая

21 лютого 2021 Життя, Культура
Share Button
Фото із спільноти нацгвардії у Фейсбуці
Вчора, 20 лютого 2021 року, відбулося урочисте зібрання вінницьких нацгвардійців біля могили Данила Нечая, щоб вшанувати пам'ять легендарного полковника.

Про це повідомили на сторінці нацгвардії у Фейсбуці.

20 лютого виповнюється 370 років від дня загибелі полковника Данила Нечая – харизматичного лідера козаків, який за своїм впливом на козацтво не поступався самому Богдану Хмельницькому. Він очолював усі операції козацького війська на Поділлі і навіть здобув тодішню столицю Молдови Ясси, примусивши молдовського господаря укласти союз із Хмельницьким.

Фото із спільноти нацгвардії у Фейсбуці

Фатальна для брацлавського полковника битва відбулась у яру між селами Красне та Черемошне Тиврівського району Вінницької області. Тривала вона три доби в лютому 1651 року, Данило Нечай з невеликим охоронним загоном бився з 26-тисячним польським військом. На жаль, в нерівному бою, Данило Нечай загинув 20 лютого 1651 року.

Військова частина 3008 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України носить ім’я визначного військового і політичного діяча полковника Данила Нечая. Саме тому, 20 лютого 2021 року, щоб вшанувати пам’ять легендарного полковника, нацгвардійці відвідали його могилу – курган, який знаходиться просто посеред поля поблизу сіл Красне та Черемошне.

Фото із спільноти нацгвардії у Фейсбуці

Нацгвардійці разом з представниками Тиврівського ОТГ, старостою села Черемошне, керівниками організацій, які носять почесне найменування видатного полководця, істориками вшанували пам’ять полковника Данила Нечая та козаків війська Запорізького, які 370 років тому гідно боролись, захищаючи та відстоюючи інтереси українського народу, хвилиною мовчання та поклали квіти до гранітного обеліска, спорудженого на могилі Данила Нечая в 1954 році.

Фото із спільноти нацгвардії у Фейсбуці

Фото із спільноти нацгвардії у Фейсбуці

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі