На Вінничині перейменували вулицю названу на честь львівського комуніста

08 червня 2021, 21:49
Share Button
Ярослав Ґалан
У селі Підвисоке, що на Вінничині, вулицю, яка раніше носила ім'я Ярослава Ґалана, перейменували на Подільську.

Про це повідомив Олег Цюпка на своїй сторінці у Facebook.

“Декомунізація (хоч і запізніла) в дії! Після сотні надісланих звернень по Україні й отриманих відписок. Звістка про чергове перейменування вулиці Ярослава Галана не може лишити байдужим. Пам’ять про комуніста-українофоба все далі відходить в історію. Декомунізація. Україна”, — йдеться в дописі.

Довідка

Ярослав Олександрович Ґалан — український та польський письменник, журналіст, та педагог.

Під час II Світової війни та опісля Галан засуджував ідеї української державності, називав українську революцію — «жовтоблакитний маріонетковий балаган штибу 1918 року», оббріхував ОУН, УПА, а також греко-католицьку церкву. Ярослав Ґалан в своїх публіцистичних працях часто вигадував випадки непідтверджених «звірств» українських націоналістів

У 2014 році Ґалана внесли до списку осіб, які підлягають декомунізації й відповідно всі вулиці в Україні що раніше носили ім’я Ґалана було перейменовано.

У травні 2017 року, у Львові, на виконання Законів України щодо декомунізації, демонтовано перші дві пам’ятні дошки Я. Ґалану за адресами вул. Стрийська, 46 та Героїв Майдану, 18. У жовтні 2017 року, в Харкові було знесено дошку Я. Ґалану на будинку «Слово». У березні 2019 року, було демонтовано меморіальну дошку у Луцьку.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі