На Волині віряни, які пішли від скандального священника, проводять служби на вулиці

10 січня 2021 Відео, Життя
Share Button
Фото - Суспільне
Парафіяни з села Галинівка Володимир-Волинського району майже пів року проводять служби надворі, поруч з храмом. Будівля кілька місяців як опечатана.

За перехід з УПЦ до ПЦУ жителі Галинівки проголосували ще в серпні, але юридично перехід громади до Православної церкви України досі не зареєстрували, передає Суспільне.

На недільні та святкові служби парафіями збираються надворі. Вести богослужіння у Галинівку приїжджає священник ПЦУ Сергій Місан.

Двері храму у Галинівці – опечатані. Замок на двері повісили восени, після того, як священик Олексій Шаран приїхав служити на храмове свято. Батюшка молився у церкві з парафіянами, які не підтримали перехід до ПЦУ. Тепер священник у храмі не з’являється.

Як пояснив прессекретар Володимир-Волинської єпархії УПЦ Молодимир Мацур, Олексія Шарана – звільнили з посади настоятеля восени.

“Він був направлений у монастир для покаяння. На сьогодні він не проводить богослужіння у жодному храмі “, – каже прессекретар.

Богослужіння у храмі де зчинився скандал проводять почергово. Громада досі очікує, коли офіційно зможе перейти до ПЦУ. В облдержадміністрації розповіли, що документи про перехід з Галинівки отримали, але не повний. Зі слів начальника відділу управління культури ОДА Василя Гайдука, бракує старого статуту, який нині в священника Юрія Татунчака, якого Володимир-Волинська єпархія УПЦ призначила настоятелем замість Олексія Шарана.

Нагадаємо, священник із Володимир-Волинського, настоятель храму в селі Галинівка на Волині Олексій Шаран у Facebook привітав президента РФ Володимира Путіна з Днем ангела. Пізінше назвав це випадковим вчинком. Селяни Галинівки обурилися діями отця Шарана.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі