На Закарпатті депутати облради намагаються залишити на посадах представників ОПЗЖ

05 квітня 2022, 22:30
Share Button
Фото: умовне
Закінчується 41-й день війни з росією. Чи не кожного дня з'являються повідомлення про те, що представники проросійської партії ОПЗЖ зраджують Україні і переходять на бік окупанта у тій чи інші громаді на сході та півдні нашої держави. Таке відбулось вже у Мелітополі, Куп'янську, Маріуполі та інших містах.

Президент Володимир Зеленський своїм указом від 19 березня 2022 року призупинив діяльність ряду партій, серед яких і ОПЗЖ. У Мукачівській міській раді не допустили на сесію депутатів і звільнили секретаря – представників цієї партії. Щоправда, поліція намагалася все таки завести їх у зал засідань – не вдалося, пише Mukachevo.net.

Країна захищається від окупантів, суспільство проявляє громадянську позицію, відстоює Україну, люди гинуть за неї – в українців є величезний запит на справедливість і очищення нашої держави. Це стосується, зокрема, і діяльності проросійських партій та її депутатів.

Натомість, у Закарпатській обласній раді все спокійно: ОПЗЖ і далі на посадах. 

Фракція “Рідне Закарпаття” та “Батьківщина” разом з ОПЗЖ всіляко блокують проведення сесії. Роблять вони це через те, що їм дуже потрібні голоси проросійської партії у Мукачеві. Тому і не дають ображати представників цієї політичної сили.

Їх план простий: “Рідне Закарпаття” руками депутатів отримує посади у Мукачівській міській раді. “Батьківщина” ставить на голову Мукачівської районної ради Михайла Ланя, а в області зберігають свої посади представники ОПЗЖ.

Разом з тим, всі чекали, що Іван Чубирко стане депутатом верховної ради замість Іллі Киви, якого позбавили мандата. Тоді питання відпало би само собою, адже він би не зміг об’єднувати посади.

Та не склалось, 3 квітня у ЦВК повідомили, що не будуть ухвалювати рішення про обрання народним депутатом представника ОПЗЖ, у зв’язку з указом президента про тимчасову заборону діяльності партії. А наступним у списку був якраз соратник Медведчука Іван Чубирко.

Тепер стає очевидним, що політичні сили “Рідне Закарпаття”, член якого Володимир Чубірко (голова обласної ради) та “Батьківщина” будуть і далі захищати проросійських депутатів у своїх цілях, щоб не порушити конструкцію та намагання впливати на процеси.

Очевидно, що суспільство та загалом закарпатці, негативно оцінюють такі потуги, вони вимагатимуть і надалі очищати органи місцевого самоврядування від потенційних колаборантів.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі