На Закарпатті після операції помер ведмідь Юра, якого визволили з косівського готелю

14 травня 2021 Життя, Трафунки
Share Button
Фото із Фейсбуку
У реабілітаційному центрі "Синевир", що на Закарпатті, помер ведмідь Юра. Тварина не пережила операцію. Причинами смерті стали неналежне харчування ведмедя та жахливі умови його утримання в готелі у Косові.

Про смерть ведмедя Юри повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований у Facebook.

Через загострення хронічних хвороб тварину прооперували, однак хірургічне втручання він не пережив. Аби з’ясувати причину загибелі, фахівці реабілітаційного центру “Синевир” провели розтин тварини.

Пластикова пляшка, дерев’яні предмети, небезпечні кількаметрові гельмінти – це лише неповний перелік того, що знайшли у шлунку ведмедя, – повідомив Мальований.

Крім того, спеціалісти виявили набряк легень та збільшені у розмірах внутрішні органи.

Глава Держекоінспекції зазначив, що причинами смерті ведмедя Юри стали неналежне утримання тварини, надмірна вага, новоутворення на очах.

“І це зовсім не дивно, враховуючи її невідповідне харчування у пансіонаті “Байка” : власник годував Юру солодощами та газованими напоями”, – уточнив Мальований.

Крім того, тварина перебувала в тісному вольєрі, який не давав їй можливості рухатися, яка дуже важлива для ведмедів.

Нагадаємо, що до реабілітаційного центру ведмедя Юру забрали 12 квітня 2021 року з готелю “Байка” у Косові. Там він у жахливих умовах прожив 14 років.

Наразі тисячі тварин по всій Україні, які перебувають у приватних власників, не мають належних умов утримання та адекватного догляду. У результаті тварини, серед яких і рідкісні, гинуть у жахливих умовах.

Мальований звернувся до українців: якщо ви стали свідком порушення прав диких тварин, повідомляйте Держекоінспекцію. Це звернення стане підставою для проведення позапланової перевірки, під час якої можуть ухвалити рішення про вилучення тварини.

Штраф за порушення правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах становить всього 510 – 1 700 гривень.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі