На Закарпатті скасовано усі рішення про функціонування регіональних мов

19 січня 2021 Культура, Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Про це повідомили на офіційній сторінці уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя у Фейсбуці.

“У відповідь на звернення Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя до Генерального прокурора України Ірини Венедиктової щодо забезпечення скасування дотепер чинних протиправних рішень окремих обласних та місцевих рад про функціонування регіональних мов, до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшов лист Закарпатської обласної прокуратури, у якому повідомляється про те, що рішенням Берегівської районної ради №40 від 29.12.2020 визнані такими, що втратили чинність рішення щодо регіональної мови Берегівської та Виноградівської районних рад”, – зазначено в повідомленні.

В наслідок цього, як йдеться у листі, усі рішення органів місцевого самоврядування про функціонування регіональних мов на території Закарпатської області скасовано.

Варто зазначити, що  раніше рішенням Солотвинської селищної ради Закарпатської області від 22.12.2020 скасовано рішення Нижньоапшанської сільської ради від 14.08.2012 «Про визнання румунської мови регіональною мовою». Також рішення щодо скасування функціонування регіональної мови було ухвалене Старобільською міськрадою.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі