На Закарпатті виявили поліомієліт у 2-річної дитини

24 січня 2022, 16:23 Здоров'я
Share Button
Фото ілюстративне
Це вже другий підтверджений випадок поліомієліту типу 2 в Україні.

Сьогодні, 24 січня, Регіональна референс-лабораторія ВООЗ у Гельсінкі підтвердила поліовірус типу 2 (VDPV-2) у зразку від 2-річної дитини з України.  Дитина не вацинована. Зразок від хворого подібний до тих, що були вже визначені напередодні восени на Рівненщині. 

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

“Зі слів мами, дитина не щеплена через відмову батьків, ​​контактів із дітьми, які нещодавно отримали щеплення, не було. Дитина проживає в сім’ї одна, рідних братів і сестер не має. Сім’я проживає в окремому будинку, умови проживання задовільні, водопостачання децентралізоване”, – йдеться у повідомленні. 

Медики також зазначили, що симптоми захворювання у хлопчика з’явилися 13 грудня 2021 року під час перебування в лікарні Львова через лікування іншого захворювання. 24 грудня дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (неврологічний синдром, що вражає дві кінцівки). А 24 січня діагноз хлопчика із Закарпаття підтвердили.

Наразі триває епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції.

Нагадаємо, перший випадок підтвердили у півторарічної дівчинки з Рівненщини, дитина також була невакцинована через відмову батьків.

Довідка

Поліомієліт — інфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він поширюється від людини до людини найчастіше через фекалії та слину, якими забруднено руки, їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина — і дитина, і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.

Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті.

Поліомієліт неможливо вилікувати, але цій смертельно небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей від поліомієліту вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 14 років. Щеплення — безоплатні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі