НАБУ оголосило про підозри ще трьом експосадовцям ПриватБанку

15 березня 2021 Кримінал
Share Button
Ілюстративне фото
Національне антикорупційне бюро України оголосило нові підозри колишньому керівництву "ПриватБанку". Топ-менеджмент підозрюють у розтраті 8,2 млрд гривень.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Детективи повідомили про підозру в розтраті 8,2 млрд гривень колишнім голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій “ПриватБанку”.

За даними слідства, перед самою націоналізацією в грудні 2016 року голова правління Олександр Дубілет розпорядився перевести 314,9 млн доларів з кореспондентського рахунку в одному з європейських банків в якості погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам.

Для прикриття фактичної розтрати коштів «ПриватБанку» і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов’язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Зазначена схема є другим епізодом злочинної діяльності топменеджменту «ПриватБанку», який викрили детективи НАБУ. Перший стосувався схеми з виведення майже 140 млн грн через підконтрольну колишнім бенефіціарам фінустанови страхову компанію.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі