НАБУ розслідує стосовно Чауса дві справи

09 серпня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Національне антикорупційне бюро розслідує два кримінальні провадження щодо екссудді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса: одне з них стосується отримання неправомірної вигоди, друге - переміщення Чауса через кордон, у Молдову.

Про це директор НАБУ Артем Ситник повідомив на брифінгу в Укрінформі.

“На сьогодні у НАБУ є 2 справи (щодо Чауса — ред.). Перша справа — це щодо одержання неправомірної вигоди, друга — це факт неправомірного переміщення через кордон у 2016 році. Інших справ ми не розслідуємо”, – сказав директор НАБУ.

За його словами, ще одну справу — щодо зникнення Чауса у Молдові — розслідує Служба безпеки України.

“Відповідальність за надання висновків, яким чином він (Чаус – ред.) там зник і з’явився у нас, — це все буде розслідувати СБУ, і я дуже сподіваюся, що це розслідування буде чесним, прозорим і дасть якийсь певний результат”, – заявив Ситник.

Він повідомив, що справа про зникнення Чауса з України була зареєстрована у 2016 році в результаті роботи детективів, які вживали заходів щодо встановлення місця знаходження екссудді.

“І під час вжиття цих заходів нами було точно встановлено, як він залишав територію України, яким чином це відбувалося. Зараз з цього приводу проводяться процесуальні дії з цією особою (Чаусом — ред.)”, – сказав директор НАБУ.

Відповідаючи на запитання, чи причетні до вивезення Чауса тодішні високопосадовці і чи може бути ця інформація оприлюднена, він не став прогнозувати, до якого етапу у розслідуванні і до якого кола осіб дійде слідство, щоб не розкривати таємницю досудового розслідування.

“Якщо таке буде, думаю, ви точно про це дізнаєтеся”, – зауважив Ситник.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі