“Нафтогаз” попередив, для кого з українців опалювальний сезон розпочнеться із запізненням

18 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Своєчасний старт опалювального сезону для жителів 57 населених пунктів України знаходиться під загрозою через борги виробників тепла.

Про це повідомили в пресслужбі НАК “Нафтогаз України”.

“Борги 90 підприємств теплоенергетики ставлять під загрозу вчасний старт опалювального сезону. Такими є оперативні дані НАК «Нафтогаз України» про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО)”, – ідеться в повідомленні.

Повний список боржників можна подивитись за посиланням.

Щоб убезпечити своїх клієнтів та успішно увійти в опалювальний сезон, виробники тепла мають виконувати обов’язкові умови постачання газу (передбачено Постановою КМУ від 19 жовтня 2018 р. №867).

До таких умов належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:

  • дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК“Нафтогаз України” договорами (без урахування штрафних санкцій) (для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%);
  • укладення та виконання договору з НАК“Нафтогаз України” про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії”;
  • подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі