Найкращим вчителем України став киянин Артур Продайков

03 жовтня 2021 Життя
Share Button
Артур Продайков
У Києві 2 жовтня оголосили переможця премії Global Teacher Prize Ukraine. Церемонія нагородження відбулась на Софійській площі. У фіналі ім'я переможця висвітилося на бібліотеці Вернадського.

Найкращим вчителем 2021 року став Артур Продайков. Він народився на Луганщині у російськомовній родині, а зараз у Києві вчить дітей української за допомогою мемів, тіктоку і пісень Скрябіна, пише bbc.com.

“Я впевнений: саме вчителі будуть впливати на те, що в нашій державі будуть відбуватися зміни, якісні та позитивні”, — сказав Артур Продайков на церемонії нагородження.

Global Teacher Prize — це так звана “Нобелівська” премія для вчителів розміром 1 мільйон доларів. У 2015 році її заснував арабський мільярдер Санні Варкі.

У 2017 році громадська спілка “Освіторія” заснувала національну премію Global Teacher Prize Ukraine. Її метою є підвищити престиж професії вчителя, розповісти українцям історії вчителів-новаторів. Гасло премії – “Вчителі важливі”.

Цього року премію вручають вже вп’яте.

Переможець отримає 300 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації освітніх проєктів.

Фіналістами премії стали:

  • Оксана Єрохіна: м. Херсон, Херсонська гімназія № 3 Херсонської міської ради
  • Ганна Бут: м. Мелітополь, ДНЗ “Мелітопольський професійний аграрний ліцей”
  • Павло Віктор: м. Одеса, КЗ “Рішельєвський науковий ліцей”
  • Валентина Гатальська: м. Київ, гімназія “Троєщина”
  • Гліб Репіч: м. Київ, ТОВ “Заклад освіти “Київ глобал скул”
  • Юлія Должанська: м. Харків, Харківський приватний ліцей “Школа “Ранок” Харківської області
  • Богдан Завидовський: м. Дніпро, ТОВ “Приватна середня загальноосвітня школа “Прімус Інтер Парес Скул”
  • Лідія Насонова: м. Харків, ThinkGlobal
  • Артур Пройдаков: м. Київ, заклад освіти “Приватний загальноосвітній навчальний заклад “Мідгард”
  • Оксана Хомич: м. Київ, НВК “Новопечерська школа”

Найкращого обрали з поміж тисяч учителів України. Заявки на участь у конкурсі подавали як самі вчителі, так і учні. Спочатку обрали ТОП-50 півфіналістів, а далі профільні освітні організації проголосували за ТОП-10 фіналістів. З поміж цих десятьох журі премії обрало переможця.

Цього року вперше вручали також нагороду у номінації “Прифронтовий вчитель”. Її виграла Тамара Уманська, вчителька зарубіжної та української літератури з міста Кремінна Луганської області. Нагороду їй вручав письменник Сергій Жадан. 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі