Найстаршим пацієнтом, що поборов “ковід” на Львівщині є 91-річний дідусь

08 грудня 2020, 18:06 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото: ілюстративне
Найстаршим пацієнтом, якого у лікарні пролікували від коронавірусу та успішно виписали додому, є 91-річний пацієнт.

Про це розповіла в. о. керівника Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Тімко-Іванченко, передає Твоє місто.

Загалом, найстаршою пацієнткою, яка була хворою на Covid-19, була 102-річна пацієнтка зі Стрийщини. На жаль, вона померла.

За словами Наталії Тімко-Іванченко, у 91-річного пацієнта не було діагностовано пневмонії, лише висока температура, яка не збивалася.

Директор інфекційної лікарні Сергій Федоренко розповів, що у 91-річного пацієнта хвороба була середньої тяжкості, з ознаками серцевої недостатності, але під дією препаратів, насичення легенів киснем – лікування дало позитивний результат і його успішно вилікували.

«Хворого лікували упродовж 2,5 тижні. У чоловіка не був важкий стан, бо родичі вчасно звернулися до медиків і наполягли на госпіталізації. Це і стало однією з передумов для швидкого одужання», – каже Сергій Федоренко.

За його словами, зараз в лікарні лікують ще кількох людей похилого віку – хворим 86, 87 і 89 років. В усіх – тяжкий перебіг захворювання через пізню госпіталізацію.

«Усі пацієнти спочатку лікувалися вдома, і лише потім звернулися до лікарні. У всіх – дихальна недостатність. Одна жінка має цукровий діабет, друга – перенесла інсульт, а третя – інфаркт міокарда. Тобто, усі знаходяться у групі ризику, тому їх потрібно було госпіталізувати у першу чергу і в перші дні хвороби. З різних причин цього не сталося. Зараз їхній стан не критичний, але важкий», – каже Сергій Федоренко.

За словами головного лікаря інфекційного лікаря, у всіх пацієнтів 7-8 день хвороби, а як відомо, найкритичніший стан припадає на 10-11 день.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі