NASA обрало компанію українця Макса Полякова для розробки «космічного тягача»

09 квітня 2021 Життя
Share Button
Фото із відкритих джерел
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) обрало компанію Firefly Aerospace, яку заснував український бізнесмен Макс Поляков, для розробки космічного апарату для переміщення вантажів у космосі.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на пресслужбу компанії.

Зокрема, Firefly Aerospace має розробити для NASA Space Utility Vehicle (SUV) ㅡ космічний апарат на електричній тязі, який буде здатний переміщати вантажі у космосі та доставляти їх на місячну орбіту.

Цей апарат має доставляти корисне навантаження на орбіти у випадках, коли «класичні» ракети не справляються.

Раніше техаська філія Firefly Aerospace підписала контракт про участь у програмі NASA, де ракета-носій компанії ㅡ Firefly Alpha ㅡ має доставити у космос експериментальний орбітальний супутник. Окрім того, у NASA зацікавилися посадковим апаратом компанії ㅡ Blue Ghost. Його вже обрали для участі в космічній програмі «Артеміда».

Тепер же розробка та впровадження Space Utility Vehicle в систему космічних послуг Firefly Aerospace стане наступною ланкою у мережі доставлення корисного навантаження на Місяць.

«SUV від Firefly Aerospace стане сполучною ланкою між ракетою Firefly Alpha та місячним модулем Blue Ghost, таким чином створюючи повний ланцюжок доставки корисного вантажу із Землі на поверхню Місяця для завдань NASA», ㅡ кажуть у компанії.

За планом апарат зможе переміщати вантажі до 500 кг між орбітами, а також дозволить збільшити дальність доставлення вантажів за допомогою ракет та підтримувати політ на максимально низькій орбіті у 250 км.

Він буде обладнаний електродвигунами на сонячних батареях та зможе надавати платформу для вантажів, які потребують додаткового живлення або зв’язку.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі