Національний тест для вступників не відбудеться в чотирьох областях

18 травня 2022, 06:28
Share Button
Фото: умовне
Міністерство освіти затвердило перелік населених пунктів, де можна скласти національний мультипредметний тест (НМТ). Цей іспит замінить у 2022 році ЗНО.

Про це повідомляє пресслужба УЦОЯО. Відповідний наказ МОН від 16 травня 2022 року №445 підписав Міністр Сергій Шкарлет.

Як зазначили, у відомстві, перелік населених пунктів визначали військові обласні адміністрації. Попередньо тестування запланували у 20 областях України та у Києві. Наразі неможливо провести НМТ у Донецькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях.

У відомстві інформують, що з міркувань безпеки назви населених пунктів, де відбудеться тестування, оприлюднувати не будуть.

Учасники зможуть на своїх інформаційних сторінках з 20 травня до 7 червня підтвердити участь у тестуванні та обрати з переліку найзручніший населений пункт.

У Міносвіти закликають уважно обирати населений пункт для тестування, оскільки від вибору учасників залежатиме, де та скільки буде екзаменаційних центрів.

Учасники, які не зможуть дістатися до місць проведення основної сесії НМТ, зможуть подати заявки для участі в додатковій або спеціальній сесіях тестування.

Крім того, невдовзі Міносвіти затвердить перелік країн і міст Європи, де зможуть скласти НМТ учасники, які вимушено виїхали за кордон.

Тестування відбуватиметься в три сесії:

  • основна: 18 липня — 10 серпня;
  • додаткова: 16 — 20 серпня;
  • спеціальна: 12 — 16 вересня.

Національний мультипредметний тест складатиметься з трьох блоків:

  • української мови,
  • історії України,
  • математики.

Тестування триватиме 120 хвилин. 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі