Нацрада оштрафувала телеканал НАШ за трансляцію брифінгу Рабіновича про “фашизм в Україні”

10 червня 2021 Життя, Політика
Share Button
Скріншот: Фокус
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення наклала 114 тисяч гривень штрафу на телеканал "НАШ" за трансляцію брифінгу Вадима Рабіновича з висловлюваннями про фашизм в Україні.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Нацради 10 червня.

Нацрада провела позапланову перевірку стосовно прямої трансляції в ефірі каналу НАШ у лютому 2021 р.) брифінгу Вадима Рабіновича з приміщення Верховної ради. Рабінович у своєму публічному виступі охарактеризував чинну владу як фашистський режим, чим, на думку Нацради порушив низку статей законодавства та Конституції України.

Представники каналу НАШ заявляли, що висловлені Рабіновичем тези були оцінюючими судження депутата, а тому не можуть бути визначені як порушення, пише Суспільне.

Втім, Нацрада встановила, що розглянуті висловлювання не є оціночними судженнями, відповідно до закону України про інформацію, оскільки були викладені Рабіновичем як фактичні дані. Як наслідок, Нацрада визнала порушення окремих положень закону про телебачення і радіомовлення, визнала наявність в ефірі каналу закликів до розв’язання агресивної війни та розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі та ненависті. На ТОВ НАШ 365 (власника каналу НАШ) було накладено штраф у розмірі 114 тисяч гривень.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі